Image

Тема воєнного дитинства в українській літературі: перегук часів (на матеріалі творів «Климко» Г.Тютюнника й «Новітня війна» Н. Фіалко)

Навчальний заклад: Кельменецький лійей – опорний заклад Кельменецької селищної ради Дністровського району Чернівецької області

Автор: Раренко Надія Андріївна

Відділення: Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство

Секція: Українська література

Область: Чернівецька

Опис:

У науковій роботі "Тема воєнного дитинства в українській літературі: перегук часів (на матеріалі творів "Климко" Г. Тютюнника й "Новітня війна" Н. Фіалко)" проаналізовано сюжети творів про дітей, у яких дитинство проходило в умовах війни. Описаний час та обставини інші, проте на дітей – головних героїв творів – війна накладає найбільший відбиток. Адже підлітки виростають в умовах постійного стресу, непевності та загрози життю. Йдеться про вплив жахіть війни на психіку та подальшу поведінку. Наукова новизна полягає саме в тому, що здійснено порівняння, як висвітлюється тема воєнного дитинства у повісті про Другу світову війну "Климко" Г. Тютюнника та у творі про сучасну російсько-українську війну "Новітня війна" Н. Фіалко. Актуальність роботи зумовлена подіями кривавої російсько-української війни та необхідністю проговорення різноаспектних проблем нашого теперішнього життя. У роботі констатовано: 1) Будь-яка війна є катастрофою, особливо для дітей. 2) Війна руйнує дитинство, а отже – майбутнє. 3) Кожна війна має свою специфіку, не завжди ворог очевидний, лінія фронту часто пролягає через родини. 4) Книги про війну для дітей є важливими й потрібними, вони підтримують психологічно й допомагають звірити власну картину світу із завіконною реальністю.