Image

Елегійна сповідь під впливом «філософії серця» інтимної лірики М. Вінграновського у збірці «Душі моєї сповідь…» А. Батєєвої.

Навчальний заклад: Комунальний заклад загальної середньої освіти «Ліцей №1 села Петропавлівська Борщагівка» Борщагівської сільської ради Бучанського району Київської області

Автор: Батєєва Анастасія Денисівна

Відділення: Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство

Секція: Літературна творчість

Область: Київська

Опис:

У науково-дослідницькій роботі «Елегійна сповідь під впливом «філософії серця» інтимної лірики М. Вінграновського у збірці «Душі моєї сповідь…» А. Батєєвої.» проаналізовано жанр елегії в літературо-критичному та історичному дискурсі, виділено елегійну тональність та особливу форму інтимної лірики М. Вінграновського. Чітко виокремлено важливі складові елегії як жанру в поезіях про кохання відомого неоромантика, що мають місце у власній поетичній збірці, а саме: відчуття смутку, скорботи, відвертості. Значну частину роботи містить глибокий аналіз віршів власної збірки, зокрема образно-стильовий комплекс. Завдяки образам душі, серця, сліз, що переплітаються з образами розквітлої весни, сонця, коханих очей, забутих речей яскраво демонструють почуття та переживання ліричної героїні в найскладніші моменти її життя. Риторичні запитання та оклики доречно використані як засіб уявного діалогу зі співрозмовником, служать для вираження почуттів радості, захоплення, гніву, відчаю тощо. Поетична емоція допомагає розкрити головну думку поезій у вигляді лексичних засобів, а саме мовних одиниць, синтаксичних складових: вставних слів, повторів, окличних та питальних речень. Не менш важливими для передачі ідеї твору є жести, міміка, погляди, модуляція голосу, паузи, використання простору. Інтимна лірика збірки є щирою та відвертою, яка пронизує душу читача.