Image

Розвиток підприємництва у сфері сільського зеленого туризму в контексті економічної та соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Україні

Навчальний заклад: Комунальний заклад загальної середньої освіти «Ліцей №16 імені Володимира Козубняка Хмельницької міської ради»

Автор: Несторишен Олексій Ігорович

Відділення: Економіка

Секція: Прикладна макро- та мікроекономіка

Область: Хмельницька

Опис:

Наукову роботу присвячено дослідженню векторів розвитку підприємництва у сфері сільського зеленого туризму в контексті економічної та соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Україні. Авторами зауважено, що з початком повномасштабного вторгнення рф на початку 2022 р. в Україні різко зросла кількість внутрішньо переміщених осіб, які потребують відповідної адаптації та соціалізації. Зокрема, Хмельницька область з початку війни прийняла більше 120 тисяч переселенців, що складає близько 10 % від усіх мешканців Хмельниччини. В досліджені проаналізовано теоретичні засади здійснення підприємницької діяльності у сфері сільського зеленого туризму, узагальнено сучасні тенденції розвитку сільського зеленого туризму в Україні, а також міжнародний досвід функціонування та розвитку підприємництва у сфері сільського зеленого туризму, визначено вектори розвитку сільського зеленого туризму в контексті розробки механізму інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Україні. Крім того, авторами дослідження систематизовано перелік перспективних дестинацій розвитку сільського зеленого туризму в Хмельницькій області, а також обґрунтовано використання інструментів державно-приватного партнерства в контексті розвитку сільського зеленого туризму та економічної і соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб.